пʼятниця, 6 січня 2017 р.

Святвечір. Яким він має бути за українськими традиціями?

Традицій і звичаїв в Україні чимало. Але саме вони роблять нас тими, ким ми є. Приготування оселі до свята, очищення житла і душі, страви за старовинними рецептами, магія накривання столу, символіка подавання наїдків — усім цим господарі закликають у дім щастя, добро, спокій і мир, здоров’я, багатство й удачу.
Вечеря готується цілий передріздвяний день. До роботи беруться обов’язково з гарним настроєм. Інакше їжа не вдасться, а це погана прикмета. Господині цього дня нічого не позичають, бо «весь рік жебракуватимуть».



РІЗДВЯНІ КОЛЯДКИ (посилання)


Звичай колядування має свою давню історію, коріння якої сягає ще арійських часів. Колядки пов'язані з днем зимового сонцестояння, яке наші предки називали святом Коляди. Його святкували 25 грудня. Вважалося, що в цей день Сонце з'їдає змій Коротун. Всесильна богиня Коляда в Дніпровських водах народжувала нове сонце — маленького Божича. Язичники намагалися захистити новонародженого: вони проганяли Коротуна, який намагався з'їсти нове Сонце, а потім ходили від хати до хати, щоб сповістити людей про народження нового Сонця, і зображення цього сонця носили з собою. Як тільки на небі сходила зоря, колядники заходили в двір, кликали господаря і співали його родині величальних пісень про сонце, місяць, зорі. Ці пісні й стали називати колядами або колядками.

Немає коментарів:

Дописати коментар